Wystarczy tylko kilka oddechów, by osiągnąć swój cel.

Hiperbaryczna terapia tlenowa
dla sportu

Hiperbaryczna terapia tlenowa (HBOT) w sporcie zawodowym stała się jedną z najskuteczniejszych metod regeneracji sportowców.
7

Zdrowsza rywalizacja

Uzupełnianie spożycia tlenu przy wyższym ciśnieniu atmosferycznym w komorze hiperbarycznej w naturalny sposób przyspiesza czas regeneracji, pomagając sportowcom w szybszym powrocie do zdrowia i może zmniejszyć ryzyko zmian chorobowych.

Sport może być bardzo intensywny, a kontuzje lub urazy mogą występować w wyniku sił uderzenia w sportach kontaktowych podczas gry lub bardzo męczących sesji treningowych.

Drobne urazy

Skręcenia
Nadwyrężenia
Skaleczenia
Stłuczenia
Proste złamania
Zmęczenie mięśni

Krótszy czas regeneracji i szybszy powrót do sportu

 

Intensywność gry w dzisiejszym sporcie doprowadziła do wzrostu częstości występowania urazów u zawodników na każdym poziomie umiejętności i wieku. Ryzyko, że wyczynowi sportowcy stracą swój zawodowy impet po wystąpieniu kontuzji, jest niższe niż ryzyko ponownej kontuzji, która prowadziłaby do poważniejszych problemów.

Hiperbaryczna terapia tlenowa – oddychanie tlenem w komorze ciśnieniowej – prowadzi do zwiększenia poziomu tlenu w osoczu krwi, zwiększając w ten sposób zdolność czerwonych krwinek do dostępu do stłumionych naczyń krwionośnych i umożliwiając przepływ tlenu do uszkodzonych tkanek.

 

Podwyższony poziom tlenu przyczynia się do szybszej regeneracji po treningu, zwiększając ogólną wydajność sportową.

Podnieś poziom tlenu

dla szybszej regeneracji po treningu

 

Hiperbaryczna terapia tlenowa to jeden z najszybszych sposobów na przyspieszenie regeneracji. Zwiększenie ciśnienia atmosferycznego prowadzi do wyższego współczynnika absorpcji tlenu, co pomaga pomóc ciału zmniejszyć ból i zmęczenie po ciężkich sesjach treningowych oraz po wysiłku podczas treningu lub gier.

Hiperbaryczna terapia tlenowa może pomóc sportowcom:

  • Zmniejszyć miejscowy niedobór tlenu na poziomie tkanek
  • Zmniejszyć tworzenie się tkanki bliznowatej
  • Zmniejszyć zmęczenie i nadwyrężenia mięśni
  • Zwiększyć dopływ tlenu do wszystkich obszarów
  • Zwiększyć aktywność komórek macierzystych
  • Poprawić koncentrację umysłową